Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Hvis du leder efter ansatte efter en specifik faglig profil kan du med fordel besøge

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
  • More than 500 is found from plugin selection (563 results)(only 500 is used in query to Pure). This should be converted to a units based query in stead.
Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Tarp, Sven Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Center for Leksikografi st@cc.au.dk +4593508908 +4593508908 1481, 630
Teglhus, Hanne Forhenværende museumsinspektør Institut for Kommunikation og Kultur - Museologi hanne.teglhus@cc.au.dk
Terkildsen, Thomas Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk tt@cc.au.dk
Thaisen, Ole Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur noroth@cc.au.dk +4530953887
Thiele Zeiss, Nina Uddannelseskonsulent Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's ledelsessekretariat ntz@cc.au.dk +4520996745 +4520996745 1580, 318
Thompson, Julian James Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Tysk og Romanske Sprog juthau615634@cc.au.dk
Thomsen, Bodil Marie Stavning Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur bodilmarie@cc.au.dk +4587163172 +4525566503 1485, 535
Thomsen, Line Hassall Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab lht@cc.au.dk 5335, 155
Thomsen, Mads Rosendahl Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Litteraturhistorie madsrt@cc.au.dk +4531141419 1580, 322
Thomsen, Sidse Prehn Medietekniker Institut for Kommunikation og Kultur - Adorno, medieteknik spt@cc.au.dk +4587168851 +4524293238 5008, 114
Thorhauge, Sally Ph.d. Institut for Kommunikation og Kultur - Museologi kunsst@cc.au.dk +4587161235 +4540200055 1580, 241
Thorsen, Christian Isak Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Medievidenskab og Journalistik isak@cc.au.dk
Thorsen, William Miki Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk wmt@cc.au.dk
Thygesen, Alexander Ulrich Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Tysk og Romanske Sprog aut@cc.au.dk
Thygesen, Mads Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Dramaturgi math@cc.au.dk +4587161354 1580
Tirosh, Yoav Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur tirosh@cc.au.dk
Toft-Nielsen, Claus Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur ctn@cc.au.dk +4587163132 1485, 540
Togeby, Ole Professor emeritus Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur norot@cc.au.dk +4587163169 1485, 426
Tommerup, Christine Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi chto@cc.au.dk 1586, 313
Tonsberg, Julia Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Dramaturgi og Musikvidenskab julia.tonsberg@cc.au.dk
Tornbo, Helle Kaalund Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk hkt@cc.au.dk 1481, 327
Torrance, Isabelle Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk itorrance@cc.au.dk +4593522172 1481, 560
Trapp, Leila Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation ltr@cc.au.dk +4587165378 1481, 463
Trecca, Fabio Seniorforsker Institut for Kommunikation og Kultur - TrygFondens Børneforskningscenter, IKK fabio@cc.au.dk
Tsinovoi, Alexei Adjunkt Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab ats@cc.au.dk 5335, 257
Tylén, Kristian Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab kristian@cc.au.dk +4587163205 1485, 636
Tyzlik-Carver, Magdalena Regina Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab magdatc@cc.au.dk 5347, 125
Ulbæk, Mariette Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation mu@cc.au.dk
Vandsø, Anette Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Æstetik og Kultur vandsoe@cc.au.dk +4587163087 1580, 346
Varvia, Christina Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi christina.varvia@cc.au.dk 1586, 313
Veerasawmy, Rune Post doc. Institut for Kommunikation og Kultur - Center for Avanceret Visualisering og Interaktion runevn@cavi.au.dk
Vejlin, Frederik Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab f.vejlin@cc.au.dk +4587168962 5347, 136
Velasco, Pablo Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab pvelasco@cc.au.dk 5347, 117
Venge Madsen, Sofie Studielektor Institut for Kommunikation og Kultur - Retorik retsvm@cc.au.dk 1580, 115
Vermillet, Arnault-Quentin Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab arnault@cc.au.dk
Vesper, Cordula Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab cvesper@cc.au.dk +4587162792 +4587162792
Vesterager, Anja Krogsgaard Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Spansk erhvervskommunikation aol@cc.au.dk
Vestergaard, Line Chef-/specialkonsulent Institut for Kommunikation og Kultur - Dramaturgi lkv@cc.au.dk
Vijayasundaram, Rina Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab rina@cc.au.dk 5347, 228
Vijayavarathan-R, Kalpana Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Spansk kalpana@cc.au.dk 1481, 556
Vikner, Sten Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk sten.vikner@cc.au.dk +4587162639 1481, 330
Vilmar, Therese Wiwe Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi twv@cc.au.dk
Vorster, Lizette Adjunkt Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation lizette.vorster@cc.au.dk
Voss, Mejse Afdelingskonsulent Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, bygning 1481 m.voss@cc.au.dk +4528727147 1481
Waade, Anne Marit Risum Professor, Afdelingsleder Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab amwaade@cc.au.dk +4587162009 +4540231785 5335, 251
Wadsholt, Tanja Kanne Studielektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation takw@cc.au.dk
Wallentin, Mikkel Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab mikkel@cc.au.dk +4587163186 1485, 620
Walter, Jessica Gabriele Adjunkt Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Medievidenskab og Journalistik jewalter@cc.au.dk +4527782893 5335, 261
Weed, Ethan Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Lingvistik ethan@cc.au.dk +4587162147 1485, 622
Wegmann, David Josias Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Medievidenskab og Journalistik david.wegmann@cc.au.dk +4587150216 5335, 259