Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Hvis du leder efter ansatte efter en specifik faglig profil kan du med fordel besøge

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Petersen, Margrethe Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation mpe@cc.au.dk +4587164881 1481, 360
Petersen, Marianne Graves Lektor Institut for Datalogi mgraves@cs.au.dk +4523382284 +4523382284 5346, 121
Petersen, Norah Margaret Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie
Petiot, Isabelle Paulette Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Fransk ipp@cc.au.dk
Philipsen, Lotte Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie lottephilipsen@cc.au.dk +4587163035 1580, 215
Pilegaard, Morten Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation mpi@cc.au.dk +4587164858 +4551541908 1481, 464
Ping Huang, Marianne Lektor Institut for Kommunikation og Kultur mph@cc.au.dk +4551371208 +4551371208 1580, 127
Pischke, Patricia Vallin Rask Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation pischke@cc.au.dk
Pold, Søren Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab pold@cavi.au.dk +4587161994 5347, 223
Poulsen, Jon Nørgaard Studentermedhjælper Institut for Kommunikation og Kultur jnp@math.au.dk 1483, 425
Povlsen, Karen Klitgaard Lektor emeritus Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Medievidenskab og Journalistik karenk@cc.au.dk +4530347826 +4530347826 5335, 240
Povlsen, Steen Klitgård Institut for Kommunikation og Kultur - Litteraturhistorie steenpovlsen@gmail.com +4561657491 1580, 319
Raetzsch, Christoph Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab craetzsch@cc.au.dk
Rainsford, Dominic Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk dominic.rainsford@cc.au.dk +4587163986 +4561672766 1481, 427
Ramm, Betina Afdelingssekretær Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, Kasernen aestbr@cc.au.dk +4587163078 1580, 236
Raskin, Richard Institut for Kommunikation og Kultur raskin@cc.au.dk +4527782877
Rasmussen, Kirsten Wølch Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Fransk erhvervskommunikation kwr@cc.au.dk +4587164871 1481, 656
Rasmussen, Marianne Afdelingssekretær Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, bygning 1481 rasmussen@cc.au.dk +4587152531 +4525463601 1481, 442
Rasmussen, Mia Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation mtr@cc.au.dk
Rasmussen, Mikkel Ask Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab mikkelask@cc.au.dk
Rasmussen, Ove Institut for Kommunikation og Kultur - Peter Skautrup Centret for Jysk Dialektforskning jysor@cc.au.dk +4587163158 1483, 645
Rasmussen, Peter Just Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Musikvidenskab muspjr@cc.au.dk
Rasmussen, Sidsel Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk sira@cc.au.dk
Raun, Sofie Afdelingskonsulent Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, bygning 1485 sofie.raun@au.dk +4593522313 1485, 340
Ravn, Felix Kühn Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Nordiske studier og Oplevelsesøkonomi felixkpaulsen@cc.au.dk +4561650527
Reestorff, Camilla Møhring Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur norcmr@cc.au.dk +4587163181 1485, 536
Reindel, Ulrik Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie ure@cc.au.dk +4541114372
Remy, Christian Adjunkt Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab remy@cc.au.dk 5347, 236
Rex, David Hilmer Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi dhr@cc.au.dk
Riis, Jacob Bach Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi jri@cc.au.dk +4587161246 1586, 220
Rijkhoff, Jan Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Lingvistik linjr@cc.au.dk +4587162143 1485, 621
Rimdal, Cecilie Afdelingskonsulent Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, bygning 1481 crimdal@cc.au.dk +4593509071 1481, 437
Ringgaard, Dan Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur nordr@cc.au.dk +4587163147 1485, 323
Ringsager, Kristine Adjunkt Institut for Kommunikation og Kultur - Musikvidenskab kringsager@cc.au.dk 1580, 442
Risum, Janne Lektor, Emerita Institut for Kommunikation og Kultur - Dramaturgi drajr@cc.au.dk +4587163023 1580, 115
Robbe, Joost Roger Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Lingvistik gerjr@cc.au.dk +4587162804 1485, 425
Robert Harrison, Steve Gæsteprofessor Institut for Kommunikation og Kultur - Center for Avanceret Visualisering og Interaktion srhar@cavi.au.dk 5335, 264
Rocca, Roberta Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab roberta.rocca@cc.au.dk 1485, 525
Roholt, Pernille Specialkonsulent Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's ledelsessekretariat pero@cc.au.dk +4587163005 +4593508983 1580, 316
Rolighed, Margrete Lodahl Studentermedhjælper Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab margretelr@cc.au.dk
Rosendahl, Thomas Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab thomas.rosendahl@cc.au.dk
Ruggaard, Kim Lilholt AC TAP Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur klr@cc.au.dk +4550901718
Saabye, Sigrid Nielsen Postdoc Institut for Kultur og Samfund - Historie, fag ssaabye@cas.au.dk
Saatci, Banu Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab banu.saatci@cc.au.dk
Santamaria Colmenero, Sara Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Spansk sara.santamaria@cc.au.dk +4587163479 1481, 643
Santillán, Octavio Ruiz Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Spansk erhvervskommunikation octrs@cc.au.dk +4587163527 1481, 633
Say, Aliya Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi aliya@cc.au.dk +4587163117 1586, 202
Scherman, Magnus Erik Institut for Kommunikation og Kultur - Spansk
Schiølin, Kasper Hedegård Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab imvksc@cc.au.dk
Schjoldager, Anne Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation asc@cc.au.dk +4587164927 1481, 358