Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Hvis du leder efter ansatte efter en specifik faglig profil kan du med fordel besøge

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
  • More than 500 is found from plugin selection (661 results)(only 500 is used in query to Pure). This should be converted to a units based query in stead.
Telefonnr. Navn, Jobtitel, E-mail, Enhed (Bygning, rum)
+4587153236
Thomsen, Sidse, Medietekniker, spt@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Adorno, medieteknik (5008, 114A)
+4587161235
Thorhauge, Sally, kunsst@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie (1580, 120)
Thorsen, Line Marie, Ph.d.-studerende, lm.thorsen@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi
+4587163132
Toft-Nielsen, Claus, Lektor, ctn@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur (1485, 540)
+4587163168
Togeby, Ole, Professor emeritus, norot@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur (1485, 517)
Tommerup, Christine, Ph.d.-studerende, chto@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi (1586, 313)
Tornbjerg, Kasper Timm, Videnskabelig assistent, kato@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab
+4587162638
Tornbo, Helle Kaalund, Ph.d.-studerende, hkt@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk (1481, 327)
+4593522172
Torrance, Isabelle, Professor, itorrance@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk (1481, 560)
+4587165378
Trapp, Leila, Lektor, ltr@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation (1481, 463)
Trecca, Fabio, Postdoc, fabio@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab
+4587163046
Troelsen, Anders, Lektor emeritus, kunat@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie (1580, 215)
+4587163205
Tylén, Kristian, Lektor, kristian@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Center for Semiotik (1485, 636)
Tyzlik-Carver, Magdalena Regina, Adjunkt, magdatc@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab
+4587162021
Tække, Jesper, Lektor, imvjet@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab (5335, 242)
Udsen Jørgensen, Anne-Sofie, Ph.d.-studerende, asu@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab
+4587161957
Vahlstrup, Peter Bjerregaard, imvpbv@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab (5347, 235)
Van Mechelen, Maarten Pieter P, Postdoc, mvanmechelen@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab (5347, 228)
+4587163087
Vandsø, Anette, Lektor, vandsoe@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Æstetik og Kultur (1580, 346)
+4587161978
Veerasawmy, Rune, runevn@cavi.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Center for Avanceret Visualisering og Interaktion (5347, 231)
Velasco González, Pablo Rodrigo, Adjunkt, pvelasco@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab
+4587163027
Venge Madsen, Sofie, Studielektor, retsvm@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Retorik (1580, 135)
Vermillet, Arnault-Quentin, Videnskabelig assistent, arnault@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab
Vesnina, Nataliia, Ph.d.-studerende, n.vesnina@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Tysk og Romanske Sprog
+4587162792
Vesper, Cordula, Adjunkt, cvesper@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Semiotik
Vesterager, Anja Krogsgaard, Ekstern lektor, aol@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Spansk erhvervskommunikation
Vestergaard, Lasse Steenbock, Projektforsker, Alexandra Instituttet A/S (5346, 335)
Vestergaard, Line, lkv@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Dramaturgi
Vigsø, Andreas Bendtsen, Studentermedhjælper, anbev@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - European Centre for Modern Languages Kontaktpunkt Danmark
+4587162865
Vijayavarathan-R, Kalpana, Ph.d.-studerende, kalpana@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Spansk (1481, 556)
+4587162639
Vikner, Sten, Professor, sten.vikner@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk (1481, 330)
Villumsen, Jonas, Ph.d.-studerende, jv@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk
Vilmar, Therese Wiwe, Ph.d.-studerende, twv@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi
Visser, Jacco, Ph.d.-studerende, jvisser@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk
Volder, Stephanie, Ph.d.-studerende, stephanievolder@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Litteraturhistorie og Retorik (1586, 319)
+4528727147
Voss, Mejse, Afdelingskonsulent, m.voss@au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, bygning 1481
+4587162009
Waade, Anne Marit, Professor, amwaade@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab (5335, 245)
Wadsholt, Tanja Kanne, Videnskabelig assistent, takw@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation
Wagner, Marie-Louise, Videnskabelig assistent, mlw@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab
+4587163186
Wallentin, Mikkel, Lektor, mikkel@cfin.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Center for Semiotik (1485, 620)
+4587163056
Wamberg, Jacob, Professor, kunjw@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie (1580, 224)
+4587162147
Weed, Ethan, Lektor, ethan@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Lingvistik (1485, 622)
Weinreich, Torben, Undervisningsassistent, torben@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Center for Børnelitteratur og Medier
+4587161264
Westermann, Lisa, Studenterstudievejleder, lwestermann@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, Katrinebjerg (5347, 018)
+4587163157
Widell, Peter, Lektor emeritus, norwidell@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur (1485, 520)
+4593522042
Widmer, Sarah, Postdoc, sarah.widmer@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab (5347, 134)
+4550915745
Borcak, Lea Maria Lucas Wierød, Postdoc, lmw@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - Musikvidenskab
+4587162668
Wigh-Poulsen, Jens Peter, Studentermedhjælper, wighpoulsen@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, Kasernen (1580, 229)
Wilkens, Matthew Jason, Gæsteforsker, Institut for Kommunikation og Kultur - Litteraturhistorie
Willemsen, Marinka, Videnskabelig assistent, mwillemsen@cc.au.dk, Institut for Kommunikation og Kultur - TrygFondens Børneforskningscenter, IKK