Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Hvis du leder efter ansatte efter en specifik faglig profil kan du med fordel besøge

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
  • More than 500 is found from plugin selection (611 results)(only 500 is used in query to Pure). This should be converted to a units based query in stead.
Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Thorsen, William Miki Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk wmt@cc.au.dk
Thygesen, Alexander Ulrich Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Tysk og Romanske Sprog aut@cc.au.dk
Toft-Nielsen, Claus Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur ctn@cc.au.dk +4587163132 1485, 540
Togeby, Ole Professor emeritus Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur norot@cc.au.dk +4587163169 1485, 426
Tommerup, Christine Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi chto@cc.au.dk 1586, 313
Tornbo, Helle Kaalund Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk hkt@cc.au.dk +4587162638 1481, 327
Torrance, Isabelle Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk itorrance@cc.au.dk +4593522172 1481, 560
Trapp, Leila Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation ltr@cc.au.dk +4587165378 1481, 463
Trecca, Fabio Adjunkt Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Lingvistik, Kognitionsvidenskab og Semiotik fabio@cc.au.dk
Troelsen, Anders Terkel Lektor emeritus Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie kunat@cc.au.dk
Tylén, Kristian Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab kristian@cc.au.dk +4526455032
Tyzlik-Carver, Magdalena Regina Adjunkt Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab magdatc@cc.au.dk
Tække, Jesper Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab imvjet@cc.au.dk +4587162021 5335, 242
Udsen Jørgensen, Anne-Sofie Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab asu@cc.au.dk
Vahlstrup, Peter Bjerregaard Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab imvpbv@cc.au.dk +4587161957 +4540971181 5347, 235
Van Mechelen, Maarten Pieter P Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab mvanmechelen@cc.au.dk 5347, 228
Vandsø, Anette Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Æstetik og Kultur vandsoe@cc.au.dk +4587163087 1580, 346
Varvia, Christina Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi christina.varvia@cc.au.dk 1586, 313
Vedel, Kjerstin Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie kjvedel@cc.au.dk
Veerasawmy, Rune Institut for Kommunikation og Kultur - Center for Avanceret Visualisering og Interaktion runevn@cavi.au.dk
Velasco González, Pablo Rodrigo Adjunkt Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab pvelasco@cc.au.dk
Venge Madsen, Sofie Studielektor Institut for Kommunikation og Kultur - Retorik retsvm@cc.au.dk +4587163023 1580, 115
Vesnina, Nataliia Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Tysk og Romanske Sprog n.vesnina@cc.au.dk
Vesper, Cordula Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Semiotik cvesper@cc.au.dk +4587162792
Vesterager, Anja Krogsgaard Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Spansk erhvervskommunikation aol@cc.au.dk
Vestergaard, Lasse Steenbock Videnskabelig assistent Institut for Forretningsudvikling og Teknologi lsv@btech.au.dk +4522410292 8001, Innovatorium, DBD
Vestergaard, Line Institut for Kommunikation og Kultur - Dramaturgi lkv@cc.au.dk
Vijayasundaram, Rina Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab rina@cc.au.dk
Vijayavarathan-R, Kalpana Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Spansk kalpana@cc.au.dk +4587162865 1481, 556
Vikner, Sten Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk sten.vikner@cc.au.dk +4587162639 1481, 330
Villumsen, Jonas Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk jv@cc.au.dk
Vilmar, Therese Wiwe Institut for Kommunikation og Kultur - Æstetik og Kultur twv@cc.au.dk +4587163218 +4540741052 1586, 219
Visser, Jacco Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk jvisser@cc.au.dk
Volder, Stephanie Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Litteraturhistorie og Retorik stephanievolder@cc.au.dk 1586, 319
Voss, Mejse Afdelingskonsulent Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, bygning 1481 m.voss@au.dk +4528727147 1481
Waade, Anne Marit Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab amwaade@cc.au.dk +4587162009 5335, 245
Wadsholt, Tanja Kanne Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation takw@cc.au.dk
Wagner, Marie-Louise Center Koordinator Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab mlw@cc.au.dk +4561661748 5347, 228
Wallentin, Mikkel Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Kognitionsvidenskab mikkel@cc.au.dk +4587163186 1485, 620
Walter, Jessica Gabriele Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab jewalter@cc.au.dk +4527782893 5335, 257
Wamberg, Jacob Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie kunjw@cc.au.dk +4587163056 +4560917679 1580, 224
Watson, Daniel James Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk daniel.watson@cc.au.dk
Weed, Ethan Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Lingvistik ethan@cc.au.dk +4587162147 1485, 622
Weinreich, Torben Undervisningsassistent Institut for Kommunikation og Kultur - Center for Børnelitteratur og Medier torben@cc.au.dk
Westermann, Lisa Studenterstudievejleder Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, Katrinebjerg lwestermann@cc.au.dk +4587161264 5347, 018
Widell, Peter Lektor emeritus Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur norwidell@cc.au.dk +4587163169 1485, 426
Borcak, Lea Maria Lucas Wierød Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Musikvidenskab lmw@cc.au.dk +4550915745
Wigh-Poulsen, Jens Peter Studentermedhjælper Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, Kasernen wighpoulsen@cc.au.dk +4587162668 1580, 229
Willemsen, Jeroen Institut for Kommunikation og Kultur - Lingvistik jeroen@cc.au.dk 1485, 523
Willemsen, Marinka Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - TrygFondens Børneforskningscenter, IKK mwillemsen@cc.au.dk