Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Hvis du leder efter ansatte efter en specifik faglig profil kan du med fordel besøge

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
  • More than 500 is found from plugin selection (622 results)(only 500 is used in query to Pure). This should be converted to a units based query in stead.
Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Mobil Bygning
Schweppenhäuser, Jakob Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur norjs@cc.au.dk
Sencindiver, Susan Yi Studielektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk susan@cc.au.dk +4560701867
Shanaah, Anastasia Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi anastasia.shanaah@cc.au.dk
Siem, Josefine Brink Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Dramaturgi jbs@cc.au.dk
Simonsen, Karen-Margrethe Lektor, Leder af PhD Programmet for Kunst, litteratur og kulturs Institut for Kommunikation og Kultur - Litteraturhistorie litkms@cc.au.dk +4587163083 1586, 213
Skammelsen, Marie Christine Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Æstetik og Kultur mcs@cc.au.dk
Skewes, Joshua Charles Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Lingvistik filjcs@cc.au.dk +4587162653 1485, 522
Skinnebach, Laura Katrine Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie lks@cc.au.dk
Skiveren, Nicolai Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Engelsk nicolaiskiveren@cc.au.dk
Skiveren, Tobias Adjunkt Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur tobiasskiveren@cc.au.dk
Skovgaard, Ane Kirstine Preisler Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Kunsthistorie, Æstetik & Kultur og Museologi akps@cc.au.dk
Skovmand, Michael Lektor emeritus Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk engmik@cc.au.dk +4587162438 1481, 668
Skytte, Maria Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab 5335, 265
Smith, Rachel Charlotte Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab rsmith@cc.au.dk +4526171840 5347, 219
Sonne Damkjær, Maja Adjunkt Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab msd@cc.au.dk +4587162669 5335, 240
Soon, Winnie Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab wsoon@cc.au.dk 5347, 218
Stage, Carsten Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur norcs@cc.au.dk +4587163175 1485, 538
Steensig, Jakob Lektor, Ph.d. Institut for Kommunikation og Kultur - Lingvistik linjs@cc.au.dk +4587162148 1485, 623
Stegger Gemzøe, Anna Intern medbedømmer Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab annastegger@hotmail.com
Steinskog, Erik Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie
Stentoft, Mette Kommunikationsrådgiver Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab mstentoft@cc.au.dk
Stephan, Matthias Studielektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk engms@cc.au.dk
Stephensen, Jan Løhmann Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Æstetik og Kultur aekjls@cc.au.dk +4593522304 1580, 337
Sterrett, Joseph William Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk engjs@cc.au.dk +4587163003 1481, 428
Storebjerg, Asger Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab asger@maggerit.dk
Stounbjerg, Per Institutleder Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's ledelsessekretariat norps@cc.au.dk +4587163141 +4593508526 1580, 313
Straarup, Ellen Margrethe Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk erhvervskommunikation ems@cc.au.dk +4587162528 1481, 357
Svendsen, Mette-Marie Møller Videnskabelig assistent Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur mms@cc.au.dk
Szatkowski, Janek Lektor emeritus Institut for Kommunikation og Kultur - Dramaturgi drajsz@cc.au.dk
Szatkowski, Magnus K. Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab magnus@maggerit.dk
Søndergaard, Morten Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's ledelsessekretariat
Søndergaard, Peter Brix Lektor emeritus Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie kunpb@cc.au.dk
Sønsthagen, Kari Leder af Forfatterskolen for børnelitteratur Institut for Kommunikation og Kultur - Forfatterskolen for Børnelitteratur kari@cc.au.dk
Sørensen, Bonnie Institut for Kommunikation og Kultur - IKK's institutsekretariat, Kasernen
Sørensen, Mathias Holm Institut for Kommunikation og Kultur - Medievidenskab matho@cc.au.dk
Sørensen, Mette Hjortshøj Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk mette@cc.au.dk +4587163002 1481, 334
Sørensen, Mette-Marie Zacher Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Æstetik og Kultur zacher@cc.au.dk +4587163017 1580, 344
Sørensen, Mikkel Knorr Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Informationsvidenskab mikkel.knorr@gmail.com 5347
Sørensen, Søren Sandager Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Lingvistik linsss@cc.au.dk
Sørensen, Trine Friis Ny Carlsberg postdoc-fellow Institut for Kommunikation og Kultur - Æstetik og Kultur trinefs@cc.au.dk
Sørensen, Viggo Lektor emeritus Institut for Kommunikation og Kultur - Peter Skautrup Centret for Jysk Dialektforskning jysvs@cc.au.dk
Taastrøm, Tobias Ravn Institut for Kommunikation og Kultur
Tamashiro, Mariana Aki Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab mariana@cc.au.dk +4587161993 5347, 234
Taranu, Mihaela Postdoc Institut for Kommunikation og Kultur - Engelsk mihaela.taranu@cas.au.dk
Tarp, Lisbet Lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Kunsthistorie tarp@cc.au.dk +4587163042 1580, 237
Tarp, Sven Professor Institut for Kommunikation og Kultur - Center for Leksikografi st@cc.au.dk +4593508908 +4593508908 1481, 630
Teglhus, Hanne Forhenværende museumsinspektør Institut for Kommunikation og Kultur - Museologi hanne.teglhus@cc.au.dk
Teichert, Ane Institut for Kommunikation og Kultur - Spansk ane_teichert@hotmail.com
Terkildsen, Mette Nørgaard Ph.d.-studerende Institut for Kommunikation og Kultur - Afdeling for Digital Design og Informationsvidenskab mete@cc.au.dk
Thaisen, Ole Ekstern lektor Institut for Kommunikation og Kultur - Nordisk Sprog og Litteratur noroth@cc.au.dk +4530953887